Türkmenistan Nakliyecileri

Bir Orta Asya Türk devleti olması ile birlikte Türkmenistan, ülkemiz ile kuvvetli bir ticaret ilişkisine sahiptir. Bu ilişki 1991 yılında Türkmenistan’ın Sovyetler Birliği’nin dağılışı ile bağımsızlık kazanması sonrasında geliştirilmiştir. Bu bağlamda da uzun yıllardır yer alan ticari ilişkilere bağlı olarak Türkmenistan nakliye hizmetlerinin gerçekleştirilmesi için firmamız profesyonel ve tecrübeli bir yapı ile günümüze kadar hizmet gerçekleştirmiştir. 

Azerbaycan veya İran gibi farklı güzergahlar üzerinden gerçekleştirilebilen nakliye hizmetleri açısından Türkmenistan, uzak bir konumda yer almaktadır. Bu nedenle Türkmenistan nakliyecileri ihracat ve ithalat açısından hem karayolu taşımacılığı ve kısmen denizyolu taşımacılığı gibi sistemler kullanmaktadır. Ancak genellikle firmamız tarafından da ülkeye gerçekleştirilecek nakliye konusunda karayolu taşımacılığı sağlanmaktadır. 

Genellikle karayolu taşımacılığı gerçekleştiren Türkmenistan nakliye firmaları ülkemizden ihraç edilen tekstil ürünleri, gıda ürünleri, tarım ürünleri ve teknolojik ürünler gibi noktalarda hizmet vermektedir. Örneğin, kuru yük taşımacılığı gerçekleştirilmesi için firmamız klasik tenteli ve kapalı kasa tırlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Bu araç filosu içerisinde genç, bakımlı, donanımlı ve profesyonel sürücülere sahip araçlarımız yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir